CSAB1265A-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB1265A-100M |
Description | FIXED IND 10UH 10A 16.5 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Molded Inductor 10 A 16.5mOhm Max 2-SMD Low DCR, Low Loss |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB1265A-100M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 16.5mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1265 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.504" L x 0.543" W (12.80mm x 13.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 14A | Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm) |