CSAB1265A-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB1265A-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 18.5A 5.8 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Molded Inductor 18.5 A 5.8mOhm Max 2-SMD Low DCR, Low Loss |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB1265A-3R3M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 5.8mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1265 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.504" L x 0.543" W (12.80mm x 13.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 26A | Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm) |