CPDQC3V3TU-HF
DigiKey Part Number
641-CPDQC3V3TU-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
641-CPDQC3V3TU-HFCT-ND - Cut Tape (CT)
641-CPDQC3V3TU-HFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPDQC3V3TU-HF
Description
ESD PROTECTION DIODES
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V Clamp 15A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 0402C/SOD-923F
cms-datasheet
 cms-datasheet
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
180W
Capacitance @ Frequency
114pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12V