CZRUR52C3V3 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱3.96514
In Stock: 0
Unit Price: ₱19.65000
Datasheet
Zener Diode 3.3 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
CZRUR52C3V3
DigiKey Part Number
CZRUR52C3V3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRUR52C3V3
Description
DIODE ZENER 3.3V 150MW SOD523F
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRUR52C3V3 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
25 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
150 mW