TV04A120JB-G
DigiKey Part Number
641-1235-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1235-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1235-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV04A120JB-G
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 20.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
TV04A120JB-G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V