BW-26AL-9G25F
DigiKey Part Number
4771-BW-26AL-9G25F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BW-26AL-9G25F
Description
CABLE 9 COND 26AWG SHLD 25 FT
Customer Reference
Detailed Description
9 Conductor Multi-Conductor Cable Black, Gray 26 AWG 25.00' (7.62m)
Category
Length
25.00' (7.62m)
Mfr
Jacket Color
Black, Gray
Packaging
Retail Package
Voltage
300 V
Number of Conductors
9
Operating Temperature
80°C
Wire Gauge
Usage
Industrial
Jacket (Insulation) Thickness
0.0091" (0.230mm)
Jacket (Insulation) Material
Shield Material
Polyethylene Terephthalate (PET)
Jacket (Insulation) Diameter
0.197" (5.00mm)