DCT-15HFM-KIT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CompuCablePlusUSA
In Stock: 0
Unit Price: ₱0.00000
Datasheet
Parametric Equivalent
CompuCablePlusUSA
In Stock: 43
Unit Price: ₱1,259.48000
Datasheet
In Stock: 198
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
DCT-15HFM-KIT
DCT-15HFM-KIT
DCT-15HFM-KIT
DigiKey Part Number
5412-DCT-15HFM-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCT-15HFM-KIT
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Packaging
Bag
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
3
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Wire Gauge
22 AWG