Image for 24280-31SG-300 is not available
24280-31SG-300
DigiKey Part Number
24280-31SG-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
24280-31SG-300
Description
CONN RCPT FMALE 31POS GOLD CRIMP
Detailed Description
31 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
EDA/CAD Models
24280-31SG-300 Models
Current Rating (Amps)
2.3A
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C