24291-31SG-300 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱2,008.38330
In Stock: 0
Unit Price: ₱2,347.69920
Datasheet
Image for 24291-31SG-300 is not available
24291-31SG-300
DigiKey Part Number
24291-31SG-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
24291-31SG-300
Description
CONN RCPT FMALE 31POS GOLD SLDR
Detailed Description
31 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
EDA/CAD Models
24291-31SG-300 Models
Current Rating (Amps)
2.3A
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C