CHPFL-0045-BNC
DigiKey Part Number
744-1741-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHPFL-0045-BNC
Description
RF FILTER HIGH PASS 45MHZ INLINE
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45MHz Center Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth Inline, BNC Connection, F and M
Category
Frequency
45MHz Center
Manufacturer
Crystek Corporation
Filter Type
High Pass
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Package / Case
Inline, BNC Connection, F and M
Part Status
Active
Size / Dimension
0.550" Dia x 2.590" L (13.97mm x 65.79mm)