FL75L07A
FL75L07A
FL75L07A
DigiKey Part Number
1144-FL75L07A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL75L07A
Description
LINE FLTR 75VDC 7A SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 7 A 75V Two Stage SMD (SMT) Tab
Category
Current
7 A
Manufacturer
Delta Electronics
Applications
General Purpose
Series
Approval Agency
cUL, UL, VDE
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
DC
Termination Style
SMD (SMT) Tab
Configuration
Two Stage
Base Product Number
Voltage - Rated DC
75V