PMR-24V320W1AT
DigiKey Part Number
1145-PMR-24V320W1AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMR-24V320W1AT
Description
AC/DC CONVERTER 24V 322W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 90 ~ 264 VAC Input
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial)
Series
Voltage - Isolation
4 kV
Packaging
Box
Efficiency
91%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Enclosed
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (214.9mm x 115.1mm x 30.0mm)
Voltage - Output 1
24V
Approval Agency
CB, CE, cURus, EAC, KC, TUV, UKCA
Current - Output 1
13.4 A