PMT-48V150W1AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Delta Electronics
In Stock: 0
Unit Price: ₱1,712.06000
Datasheet
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC Input
Delta Medical Power Solutions Medical & Industrial Power Supplies | Digi-Key Daily
PMT-48V150W1AA
DigiKey Part Number
1145-1109-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMT-48V150W1AA
Description
AC/DC CONVERTER 48V 150W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PMT-48V150W1AA Models
Applications
ITE (Commercial)
Series
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Bulk
Efficiency
89%
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, Load Sharing
Voltage - Input
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
Size / Dimension
7.01" L x 3.82" W x 1.50" H (178.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Voltage - Output 1
48V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Current - Output 1
3.3 A