WR11-L700-DE1-SW
DigiKey Part Number
602-1433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR11-L700-DE1-SW
Description
CELLULAR ROUTER EMEA/APAC 4G/3G
Customer Reference
Detailed Description
LTE
Category
Modulation or Protocol
LTE
Manufacturer
Digi
Frequency
700MHz ~ 2.6GHz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Box
Data Rate (Max)
21Mbps
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
5V