XB24-ASI-001 is Obsolete and no longer manufactured.
Digi
In Stock: 3,785
Unit Price: ₱1,400.62000
Datasheet
802.15.4 Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, RP-SMA Surface Mount
Modems Routers & Gateways: What's the Difference?
XB24-ASI-001
DigiKey Part Number
602-1469-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB24-ASI-001
Description
RF TXRX MOD 802.15.4RPSMA SMD
Customer Reference
Detailed Description
Antenna Type
Antenna Not Included, RP-SMA
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.4V
Current - Receiving
50mA
RF Family/Standard
Current - Transmitting
45mA
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C