AP7346D-1218FS6-7
DigiKey Part Number
AP7346D-1218FS6-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7346D-1218FS6-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
AP7346D-1218FS6-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7346D-1218FS6-7
Description
IC REG LIN 1.2/1.8V X2-DFN1212-6
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 130mA, 130mA X2-DFN1212-6
Category
Current - Output
PSRR
75dB (1kHz)
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Regulators
2
Voltage - Input (Max)
5.25V
Package / Case
6-XFDFN Exposed Pad
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V, 1.8V
Supplier Device Package
X2-DFN1212-6
Voltage Dropout (Max)
0.5V @ 120mA, 0.39V @ 120mA