D30V0S1UG3LP20-7
DigiKey Part Number
31-D30V0S1UG3LP20-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D30V0S1UG3LP20-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-D30V0S1UG3LP20-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D30V0S1UG3LP20-7
Description
TVS DIODE 30VWM 31V UDFN20203
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31V (Typ) Clamp 180A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount U-DFN2020-3 (Type C)
Category
Power - Peak Pulse
5580W (5.58kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
USB
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
500pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V (Max)
Package / Case
3-UDFN Exposed Pad
Voltage - Breakdown (Min)
30.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
31V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
180A (8/20µs)