DMN10H120SE-13 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 0
Unit Price: ₱129.22000
Datasheet
N-Channel 100 V 3.6A (Ta) 1.3W (Ta) Surface Mount SOT-223-3
DMN10H120SE-13
DigiKey Part Number
DMN10H120SE-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMN10H120SE-13DICT-ND - Cut Tape (CT)
DMN10H120SE-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN10H120SE-13
Description
MOSFET N-CH 100V 3.6A SOT223
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
10 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
549 pF @ 50 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
1.3W (Ta)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
SOT-223-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
110mOhm @ 3.3A, 10V