DMN3009LFV-13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 1,946
Unit Price: ₱48.83000
Datasheet
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
In Stock: 0
Unit Price: ₱10.88300
Datasheet
Similar
Infineon Technologies
N-Channel 30 V 60A (Tc) 2W (Ta) Surface Mount PowerDI3333-8
DMN3009LFV-13
DigiKey Part Number
DMN3009LFV-13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN3009LFV-13
Description
MOSFET N-CH 30V 60A POWERDI3333
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
42 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2000 pF @ 15 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
2W (Ta)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PowerDI3333-8
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
5.5mOhm @ 30A, 10V