PDS3200-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PDS3200-13 |
Description | DIODE SCHOTTKY 200V 3A POWERDI 5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 200 V 3A Surface Mount PowerDI™ 5 |
cms-datasheet | cms-datasheet |
EDA/CAD Models | PDS3200-13 Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package PowerDI™ 5 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C |
Current - Average Rectified (Io) 3A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 780 mV @ 3 A |