SMAJ51CA-13-F
DigiKey Part Number
31-SMAJ51CA-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMAJ51CA-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMAJ51CA-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ51CA-13-F
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82.4V Clamp 4.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ51CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V