UX22F62002
DigiKey Part Number
31-UX22F62002TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-UX22F62002CT-ND - Cut Tape (CT)
31-UX22F62002DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UX22F62002
Description
XTAL OSC XO LVPECL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V, 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
70mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
30µA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V, 3.3V