ZXMS6004FFQTA
DigiKey Part Number
ZXMS6004FFQTADITR-ND - Tape & Reel (TR)
ZXMS6004FFQTADICT-ND - Cut Tape (CT)
ZXMS6004FFQTADIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZXMS6004FFQTA
Description
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 SOT23F
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 1.3A SOT-23F
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZXMS6004FFQTA Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Output (Max)
1.3A
Mfr
Rds On (Typ)
350mOhm
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Fault Protection
Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Switch Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Number of Outputs
1
Grade
Automotive
Ratio - Input:Output
1:1
Qualification
AEC-Q101
Supplier Device Package
SOT-23F
Voltage - Load
60V (Max)
Base Product Number
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.3V, 5V