BK-ADC-25-R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Eaton - Bussmann Electrical Division
In Stock: 0
Unit Price: ₱2,635.52820
Datasheet
25 A 500 V 500 V Fuse Cartridge, Ceramic Requires Holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
BK-ADC-25-R
DigiKey Part Number
283-BK-ADC-25-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BK-ADC-25-R
Description
FUSE CERM 25A 500VAC 500VDC 3AB
Detailed Description
Melting I²t
125.0
Operating Temperature
-50°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm)
Voltage Rating - AC
500 V
DC Cold Resistance
0.0046 Ohms