DRA73-680-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DRA73-680-R |
Description | FIXED IND 68UH 845MA 397 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µH Shielded Wirewound Inductor 845 mA 397mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DRA73-680-R Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 397mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 165°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.140" (3.55mm) |
Current - Saturation (Isat) 937mA |