FP0505R1-R100-R
DigiKey Part Number
283-FP0505R1-R100-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-FP0505R1-R100-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-FP0505R1-R100-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FP0505R1-R100-R
Description
FIXED IND 100NH 30A 0.38 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Unshielded Inductor 30 A 0.38mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
24A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.38mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)