HCM1A2213V2-150-R
DigiKey Part Number
283-HCM1A2213V2-150-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-HCM1A2213V2-150-RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCM1A2213V2-150-R
Description
FIXED IND 15UH 17A 6 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Inductor 17 A 6mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
6mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
5MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
Current - Saturation (Isat)
24A
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)