MFBW1V1005-310-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MFBW1V1005-310-R |
Description | FERRITE BEAD 31 OHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 31 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 700mA 80mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 700mA |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | DC Resistance (DCR) (Max) 80mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.026" (0.65mm) |
Impedance @ Frequency 31 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |