MPI2510V2-3R3-R
DigiKey Part Number
283-4811-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4811-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4811-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPI2510V2-3R3-R
Description
FIXED IND 3.3UH 1.6A 170 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Inductor 1.6 A 170mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
35MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Part Status
Active
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1008
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.1A
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)