MPI4020V2-220-R
DigiKey Part Number
283-4716-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4716-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4716-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPI4020V2-220-R
Description
FIXED IND 22UH 1.2A 402 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 402mOhm Max Nonstandard, 2 Lead
Category
Current - Saturation (Isat)
1.65A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
402mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
9.5MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)