SDCL1V2010-6R8M-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDCL1V2010-6R8M-R |
Description | FIXED IND 6.8UH 650MA 620 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Inductor 650 mA 620mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 750mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 620mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.083" L x 0.067" W (2.10mm x 1.70mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm) |