ECS-192-10-36-JGN-TR
DigiKey Part Number
XC2112TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2112CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2112DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-192-10-36-JGN-TR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz ±20ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-192-10-36-JGN-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)