ECS-200-CDX-0778
DigiKey Part Number
XC2073TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2073CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2073DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-200-CDX-0778
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±25ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-200-CDX-0778 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)