ECS-5032MV-500-BN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-5032MV-500-BN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-5032MV-500-BN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-5032MV-500-BN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-5032MV-500-BN-TR
Description
XTAL OSC XO 50MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-5032MV-500-BN-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
8mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)