22SL0500ADCLIP
DigiKey Part Number
145-22SL0500ADCLIP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22SL0500ADCLIP
Description
CBL CLIP CONDUIT BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Conduit Black 0.500" (12.70mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
22SL0500ADCLIP Models
Category
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer
Essentra Components
Color
Black
Series
Length
0.875" (22.22mm)
Packaging
Bulk
Width
0.750" (19.05mm)
Part Status
Active
Height
0.819" (20.80mm)
Type
Clip, Conduit
Panel Hole Size
0.680" (17.27mm)
Opening Size
0.500" (12.70mm)