2518065007Y6
DigiKey Part Number
1934-1466-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1466-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1466-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2518065007Y6
Description
FERRITE BEAD 50 OHM 1806 1LN
Detailed Description
50 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 6A 10mOhm
EDA/CAD Models
2518065007Y6 Models
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Impedance @ Frequency
50 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)