FMCA100146-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA100146-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100146-36
Description
FIRE RATED LOW LOSS N MALE TO SM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type TCOM-195 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
TCOM-195
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
8 GHz