SZMMSZ33T3G is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 2,229
Unit Price: ₱14.29000
Datasheet
Direct
onsemi
In Stock: 1,961
Unit Price: ₱10.12000
Datasheet
MFR Recommended
In Stock: 173
Diodes Incorporated
MCC (Micro Commercial Components)
Similar
Diodes Incorporated
Similar
In Stock: 744
Central Semiconductor Corp
Zener Diode 33 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123
SZMMSZ33T3G
DigiKey Part Number
SZMMSZ33T3G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMMSZ33T3G
Description
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SZMMSZ33T3G Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Obsolete
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
500 mW
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 23.1 V