05-06-A-0127-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 475
Unit Price: ₱119.70000
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 626
Unit Price: ₱64.91000
Datasheet
Molex
In Stock: 0
Molex
In Stock: 233
In Stock: 1,140
In Stock: 152
Samtec Inc.
New Product
6 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
05-06-A-0127-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-06-A-0127-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-06-A-0127-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 6 C
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
6
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)