WR9QE500LCP-N(R6B)
WR9QE500LCP-N(R6B)
WR9QE500LCP-N(R6B)
DigiKey Part Number
1939-1536-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR9QE500LCP-N(R6B)
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Detailed Description
12V 6 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
WR9QE500LCP-N(R6B) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Positive Center
Series
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length
72" (1.83m)
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector
Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
1.59" L x 2.52" W x 1.18" H (40.5mm x 64.0mm x 30.0mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
BSI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, FCC, GS, LPS, PSE, RCM, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max)
500mA
Standard Number
Power (Watts)
6 W