1551USB3CLR
1551USB3CLR
1551USB3CLR
DigiKey Part Number
HM1465-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1551USB3CLR
Description
BOX ABS TRN CLR 2.56"L X 1.18"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box ABS Translucent - Clear Hand Held, Split Sides 2.559" L x 1.181" W (65.00mm x 30.00mm) X 0.610" (15.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1551USB3CLR Models
Category
Design
Hand Held, Split Sides
Mfr
Material
Series
Color
Translucent - Clear
Packaging
Bag
Thickness
0.067" (1.70mm)
Part Status
Active
Features
PCB Supports
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
2.559" L x 1.181" W (65.00mm x 30.00mm)
Material Flammability Rating
UL94 HB
Height
0.610" (15.50mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Area (L x W)
3.02in² (19.5cm²)