M50-9102042
DigiKey Part Number
952-2663-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-9102042
Description
CBL ASSY 1.27MM 40POS F-F 150MM
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.492' (150.00mm, 5.91")
EDA/CAD Models
M50-9102042 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")