LC25-0700Z-UNV-Q
DigiKey Part Number
4718-LC25-0700Z-UNV-Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LC25-0700Z-UNV-Q
Description
25W 700MA CC UNV 0-10V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
700mA 12 ~ 36V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Current - Output (Max)
700mA
Manufacturer
Hatch Lighting
Power (Watts)
25 W
Series
Voltage - Isolation
2 kV
Packaging
Box
Dimming
Analog
Part Status
Active
Features
OCP, OTP, SCP
Type
Constant Current
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Topology
AC DC Converter
Efficiency
81%
Number of Outputs
1
Termination Style
Wire Leads
Voltage - Input (Min)
108VAC
Size / Dimension
3.70" L x 2.37" W x 1.00" H (94.0mm x 60.2mm x 25.4mm)
Voltage - Input (Max)
304.7VAC
Approval Agency
CE, cULus, cURus, FCC
Voltage - Output
12 ~ 36V