DF23C-10DP-0.5V(51) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 9,147
Unit Price: ₱25.61000
Datasheet
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 24,336
Unit Price: ₱22.63000
Datasheet
Image for DF23C-10DP-0.5V(51) is not available
DF23C-10DP-0.5V(51)
DigiKey Part Number
DF23C-10DP-0.5V51-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF23C-10DP-0.5V(51)
Description
CONN PLUG 10POS DUAL 0.5MM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Number of Rows
2
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
1.5mm
Connector Type
Plug, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.047" (1.20mm)