DF62W-4S-2.2C
DF62W-4S-2.2C
DF62W-4S-2.2C
DigiKey Part Number
H124900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62W-4S-2.2C
Description
CONN SOCKET HSG 4POS 2.20MM
Customer Reference
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Socket White 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62W-4S-2.2C Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Fastening Type
Latch Lock
Color
White
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)