Image for HIF3MAW-34D-2.54R(63) is not available
HIF3MAW-34D-2.54R(63)
DigiKey Part Number
26-HIF3MAW-34D-2.54R(63)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HIF3MAW-34D-2.54R(63)
Description
CONN SOCKET 34POS IDC 28AWG GOLD
Detailed Description
34 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold 28 AWG
EDA/CAD Models
HIF3MAW-34D-2.54R(63) Models
Wire Gauge
28 AWG
Number of Positions
34
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)