BAS4006WH6327XTSA1
DigiKey Part Number
448-BAS4006WH6327XTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-BAS4006WH6327XTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-BAS4006WH6327XTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS4006WH6327XTSA1
Description
DIODE ARR SCHOT 40V 120MA SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Anode 40 V 120mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
Infineon Technologies
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Common Anode
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V