BGT60LTR11AIPE6327XUMA2
DigiKey Part Number
448-BGT60LTR11AIPE6327XUMA2TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-BGT60LTR11AIPE6327XUMA2CT-ND - Cut Tape (CT)
448-BGT60LTR11AIPE6327XUMA2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BGT60LTR11AIPE6327XUMA2
Description
IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 42UF2BGA
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx + MCU General ISM > 1GHz ISM 60GHz 42-BGA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BGT60LTR11AIPE6327XUMA2 Models
Category
Protocol
Mfr
Frequency
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Serial Interfaces
SPI
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.5V ~ 5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Mounting Type
Surface Mount
Type
TxRx + MCU
Package / Case
42-BGA
RF Family/Standard
General ISM > 1GHz