BSC015NE2LS5IATMA1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 4,718
Unit Price: ₱3.68000
Datasheet
N-Channel 25 V 33A (Ta), 100A (Tc) 2.5W (Ta), 50W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-6
BSC015NE2LS5IATMA1
DigiKey Part Number
448-BSC015NE2LS5IATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-BSC015NE2LS5IATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-BSC015NE2LS5IATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSC015NE2LS5IATMA1
Description
MOSFET N-CH 25V 33A/100A TDSON
Manufacturer Standard Lead Time
61 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
BSC015NE2LS5IATMA1 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
30 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±16V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2000 pF @ 12 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 50W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
25 V
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-6
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.5mOhm @ 30A, 10V