CY15V102QN-50SXE
DigiKey Part Number
448-CY15V102QN-50SXE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15V102QN-50SXE
Description
IC FRAM 2MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 2Mbit SPI 50 MHz 8-SOIC
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
50 MHz
Series
Voltage - Supply
1.71V ~ 1.89V
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)